Králík

Doma máme také kráíka, rasa Teddy.
 
Králík potřebuje mít v kleci neustále seno, ráno granule a vodu buď to v pítku, nebo v misce.
Je dobré, když má králík možnost prběknout se poo bytě, domě či zahradě alespoň 2 hod. denně.
 
Každý králík si může jednou za čas dopřád pampeliškové listy, či něco podobného co králíci považují za pochoutku.
 
 
Mžeme také králíčky koupat, ale ne moc často, jen když se to králíčkovi líbí, což není moc časté. Většinou stačí umýt jen tlapky, když je má zašpiněné např. od hlíny.
 
 
Klec by měla: měřit min. 100 cm
                     mít jesličky
                     pítko
                     misku s granulemi, zrním
                     případně kouli se zvonečkem na zeleninu, nebo tičinku jako pochutinu
;
Když  na léto králíčka přestěhujeme na chalupu, či máme domek se zahradou, můžeme mít králíčka také venku celý den, když je na to vhodné počasí...
 
S králíkem také můžeme skákat, začínéme tak, že před králíčka dáme překážku, pořád opakujeme slovo "hop" a necháme ho přejít přes překážku tím, že jde za dobrotou. Postupně už mu přestaneme dávat pamlsky a zvyšujeme nebo zdelšujeme překážky... (klikněte na kódy nad timto textem, měla by se vám ukázat videa.) 
 
 
Kráíčkovi také můžete koupit vodítko, se kterým můžte chodit třeba po zahradě, kde nejsou psi, nebo něco podobného, co by mohlo králíčka ohrozit. Ale musíte si pamatovat, že to nebude jako se psem, že kam chcete jít vy, tam půjde i on, ale naopak vy musíte jít za králíčkem, kam chce zrovna on.
 
A na konec, po každém výcviku troch pohodlí...
 

Nemoci, či neobvyklé chování králíčka

Jelikož jsou králíčci vyšlechtění, lehce onemocní, proto musíme králíčkovo chování sledovat a při případném neobvyklém chování co nejdříve kontaktovat pomoc.
 
Pčíkání, či výtok z nosu:
 
Králíci jsou velice citliví na uši, takže stačí, když jen králíka ofoukne vítr a může z toho být lítání po doktorech, proto když venku fouká, nedáváme králíky do venkovního výběhu. Kdyby králík pouze jednou za čas kýchne, nemusí to být vážné, když jeho nemoc zachytíte v úplném začátku, stačí si ho každý večer zachumlat na klíně do deky a teplou, ne horkou láhev s vodou mu dát třeba pod bříško, tak se z toho může třeba i do několika dnů vyléčit, ale jsou i takové případy, ve kterých našemu ušákovi teče výtok z nosu a to je už nutné vyhledat lékaře. Jsou i případy, kdy to králíček nemusí přežít, ale když se vše zachytí včas, tak úmrtí králíčka je skoro vyloučiteln a po týdenním bráním antibiotik, se z toho králíček může vylízat.
 
 
Přerostlé zoubky:
 
Jako my nosíme rovnátka, protože máme křivé zuby, může se stát, že si pořídíme králíčka, který má špatný přední skus, takže si nemůže zoubky brousit přirozeně sám (zuby ve brousí o sebe tím, že se o sebe třou) a musíme chodit na stříhání zubů, (podle toho, jak králíčkovi zuby rychle rostou) třeba i každý měsíc. Když si tohoto problému králíčka nevšimneme včas, králíčkovi zoubky přerostou, čímž nemůže žrát, takže nám vyhubne a může potom dostat antibiotyka, které nás mohou i finančně vytížit a i když se králíček poté zotaví, tak lehce dostane jakou koli nemoc o může ho to ohrozit na pozbytek života a i po únavném léčení, stříkání do pusinky antibiotika, či výživnou kašičku, aby trochu přibral, může to po roce snažení skončit i tragicky, jako to skončilo nám - úmrtím králíčka.
Králíček nežere:
 
Králíčci jsou velice mlsní a jeden čas, když třeba běhá králíček každodenně venku, může přejít pouze na trávu a vše zelené, co venku roste, což je ten lepší případ, kdy králík nežere svou hlavní potravu - granule, či zrní. Musíme pozorovat, jestli králík bobkuje normálně a když zpozorujeme, že ne, tak v lepším případě králík má zácpu a to se řeší tím, že mu budeme dávat šťavnaté ovoce a v horším případě  má králíček problém se stoličkami a to je potom potřeba vyhledat zvěrolékaře, který se specializuje na zuby zvířat a to potom může králíčkovi zuby spravit v narkóze. Zkrátka se vše musí zachytit včas, jinak z toho může být velký a stresující problém našeho ušáčka.